Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności
Odtwórz
...

Aktualności

Daty, o których warto pamiętać przed wyborami do Parlamentu Europejskiego 25 maja 2014. Film w PJM, z napisami i transkrypcją. Jeśli chcesz dotrzeć ze swoim przekazem do osób niesłyszących, skontaktuj się z nami. Pomożemy!
Podczas seminarium "Wybory bez barier. Kampania dla wszystkich" Dostępni.eu wraz Unikkon Integral mieli szansę testowania po raz kolejny napisów na żywo. Pokazane zostały również w praktyce narzędzia wspierające komunikację z różnymi grupami wyborców tj. dostępna i użyteczna strona www, audiodeskrypcja, tłumaczenia migowe PJM, pętla indukcyjna.
Od początku stycznia w serwisie www.ninateka.pl można oglądać pierwsze materiały edukacyjne z tłumaczeniem migowym zrealizowanym przez Dostępni.eu.

Prawo

Dostępne www z UE

W Parlamencie Europejskim trwają  prace nad dostępnością stron www sektora publicznego. Dyskusja toczy się w Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów. W pracach nad dyrektywą uczestniczy europoseł Rafał Trzaskowiski, z...

Urząd przyjazny Głuchym

Od 1 kwietnia 2012 roku obowiązuje ustawa o języku migowym i innych środkach wspierania komunikacji. Nowe prawo zobowiązuje m.in. organy administracji publicznej do pomocy osobom głuchym i głuchoniewidomym w kontakcie z urzędem.

Co oznacza e-dostępna strona www?

Serwis e-dostępny to serwis, który nie dyskryminuje żadnej grupy społecznej. Dostosowanie serwisu do potrzeb osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym oznacza, że został on opracowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0 opracowanymi przez...