Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności
Odtwórz
...

Aktualności

O dostępności multimediów i postępach prac nad europejskim prawem o dostępności Monika Szczygielska pisze dla Informaton.pl.
Napisy na żywo to przełom w dostępności konferencji i imprez kulturalnych dla osób z dysfunkcjami słuchu. Z naszym udziałem ich realizacja możliwa jest także w Polsce.
Na 50 wydarzeń z bieżącej oferty kulturalnej warszawskich instytucji kultury z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnością. Spektakle teatralne, pokazy filmowe, spotkania w muzeach m.in. z pętlą indukcyjną, tłumaczem migowym, napisami dla niesłyszących. 26.09 - 6.10.2013.

Prawo

Dostępne www z UE

W Parlamencie Europejskim trwają  prace nad dostępnością stron www sektora publicznego. Dyskusja toczy się w Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów. W pracach nad dyrektywą uczestniczy europoseł Rafał Trzaskowiski, z...

Urząd przyjazny Głuchym

Od 1 kwietnia 2012 roku obowiązuje ustawa o języku migowym i innych środkach wspierania komunikacji. Nowe prawo zobowiązuje m.in. organy administracji publicznej do pomocy osobom głuchym i głuchoniewidomym w kontakcie z urzędem.

Co oznacza e-dostępna strona www?

Serwis e-dostępny to serwis, który nie dyskryminuje żadnej grupy społecznej. Dostosowanie serwisu do potrzeb osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym oznacza, że został on opracowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0 opracowanymi przez...