Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności
Odtwórz
...

Aktualności

W rocznicę podpisania przez Polskę Konwencji o prawach osób niepłnosprawnych 5.09.2013 zastosowaliśmy napisy na żywo podczas konferencji „Prawa i bariery. Edukacja, informacja, praca, przestrzeń publiczna a problemy osób niepełnosprawnych”.
Forum Dostępnej Cyberprzestrzeni, którego członkiem są Dostępni.eu ogłasza rozpoczęcie konkursu Otwarta Cyberprzestrzeń 2013. Konkurs ma na celu nagradzanie działań na rzecz włączenia cyfrowego grup marginalizowanych, a szczególnie osób z niepełnosprawnością i przeciwdziałających wykluczeniu tych osób.
Jak produkować multimedia i organizować wydarzenia dostępne dla wszystkich? I jak zapewnić osobom z niepłnosprawnościami sensorycznymi dostęp do kultury? O tym 10 maja rozmawialiśmy w Narodowym Instytucie Audiowizualnym.

Prawo

Dostępne www z UE

W Parlamencie Europejskim trwają  prace nad dostępnością stron www sektora publicznego. Dyskusja toczy się w Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów. W pracach nad dyrektywą uczestniczy europoseł Rafał Trzaskowiski, z...

Urząd przyjazny Głuchym

Od 1 kwietnia 2012 roku obowiązuje ustawa o języku migowym i innych środkach wspierania komunikacji. Nowe prawo zobowiązuje m.in. organy administracji publicznej do pomocy osobom głuchym i głuchoniewidomym w kontakcie z urzędem.

Co oznacza e-dostępna strona www?

Serwis e-dostępny to serwis, który nie dyskryminuje żadnej grupy społecznej. Dostosowanie serwisu do potrzeb osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym oznacza, że został on opracowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0 opracowanymi przez...