Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności
Odtwórz
...

Aktualności

Testowaliśmy napisy na żywo oraz on-line podczas konferencji "E-dostępność sektora publicznego w Polsce - osiągnięcia i wyzwania", która odbyła się 7 czerwca 2013 w Sejmie RP z inicjatywy Fundacji Widzialni i europosła Rafała Trzaskowskiego.
Dostępność organizacji, rynkowe korzyści z prawa o dostępności, dostępne multimedia - to jedne z tematów Accessibility Camp 2013, które odbyło się 9 maja w Warszawie. Wśród ekspertów z dziedziny dostępności byli także Dostępni.eu.
Od początku kwietnia na stronie www.prezydent.pl regularnie pojawiają się  filmy z tłumaczeniami migowymi oraz informacje o  najważniejszych wydarzeniach w Polskim Języku  Migowym.

Prawo

Dostępne www z UE

W Parlamencie Europejskim trwają  prace nad dostępnością stron www sektora publicznego. Dyskusja toczy się w Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów. W pracach nad dyrektywą uczestniczy europoseł Rafał Trzaskowiski, z...

Urząd przyjazny Głuchym

Od 1 kwietnia 2012 roku obowiązuje ustawa o języku migowym i innych środkach wspierania komunikacji. Nowe prawo zobowiązuje m.in. organy administracji publicznej do pomocy osobom głuchym i głuchoniewidomym w kontakcie z urzędem.

Co oznacza e-dostępna strona www?

Serwis e-dostępny to serwis, który nie dyskryminuje żadnej grupy społecznej. Dostosowanie serwisu do potrzeb osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym oznacza, że został on opracowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0 opracowanymi przez...