Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności
Odtwórz
...

Aktualności

Urząd Miasta w Wiedniu nie tylko szkoli pracowników w kierunku dostępności, ale także zamieszcza tłumaczenia migowe na www. Informacja turystyczna i rozkład jazdy dostępne są w Wiedniu w kilku językach migowych.
Rozpoczynamy współpracę z Kancelarią Prezydenta RP. Nasi tłumacze będą przygotowywali tłumaczenia migowe filmów oraz wideotłmaczenia wybranych artykułów, tak aby były one dostępne dla osób Głuchych.
28-01-2013

Miganie w urzędzie

Otwocki magistrat przyjazny dla osób Głuchych. Szkoli pracownika i zamieszcza tłumaczenia migowe na www.

Prawo

Dostępne www z UE

W Parlamencie Europejskim trwają  prace nad dostępnością stron www sektora publicznego. Dyskusja toczy się w Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów. W pracach nad dyrektywą uczestniczy europoseł Rafał Trzaskowiski, z...

Urząd przyjazny Głuchym

Od 1 kwietnia 2012 roku obowiązuje ustawa o języku migowym i innych środkach wspierania komunikacji. Nowe prawo zobowiązuje m.in. organy administracji publicznej do pomocy osobom głuchym i głuchoniewidomym w kontakcie z urzędem.

Co oznacza e-dostępna strona www?

Serwis e-dostępny to serwis, który nie dyskryminuje żadnej grupy społecznej. Dostosowanie serwisu do potrzeb osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym oznacza, że został on opracowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0 opracowanymi przez...