Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności
Odtwórz
...

Aktualności

Dobiega końca projekt URZĄDzamy RAZEM realizowany przez Federację Mazowia w Sochaczewie. W raoprcie końcowym Dostępni.eu opracowali rozdział o dostępności www.
Fundacja Widzialni opublikowała pierwszy z zaplanowanej serii wydawniczej, „Podręcznik Dobrych Praktyk – WCAG 2.0”. Opracowanie wyjaśnia, w jaki sposób serwisy internetowe powinny być przygotowywane, aby były dostępne dla jak największej liczby użytkowników.
Dostępność infrastruktury publicznej i stron internetowych urzędów w Sochaczewie badali mieszkańcy miasta, specjaliści Federacji Mazowia oraz Dostępni.eu.

Prawo

Dostępne www z UE

W Parlamencie Europejskim trwają  prace nad dostępnością stron www sektora publicznego. Dyskusja toczy się w Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów. W pracach nad dyrektywą uczestniczy europoseł Rafał Trzaskowiski, z...

Urząd przyjazny Głuchym

Od 1 kwietnia 2012 roku obowiązuje ustawa o języku migowym i innych środkach wspierania komunikacji. Nowe prawo zobowiązuje m.in. organy administracji publicznej do pomocy osobom głuchym i głuchoniewidomym w kontakcie z urzędem.

Co oznacza e-dostępna strona www?

Serwis e-dostępny to serwis, który nie dyskryminuje żadnej grupy społecznej. Dostosowanie serwisu do potrzeb osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym oznacza, że został on opracowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0 opracowanymi przez...