Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności
Odtwórz
...

Aktualności

Zamieść na stronie www Urzędu Gminy informację o Ustawie Migowej. Jak wstawić film na stronę www - instrukcja.


Strona www.lowiczanin.info zwyciężyła w konkursie "Strona Internetowa bez Barier". To pierwszy w Polsce serwis informacyjny dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Został wyróżniony m.in. za tłumaczenia migowe. Projekt realizujemy od 2009 roku. Więcej o konkursie na stronie konkurs.widzialni.org.
Trzy przygotowane przez nas strony www są w finale III edycji konkursu: "Strona Internetowa bez Barier" organizowanego przez Fundację Widzialni.

Prawo

Dostępne www z UE

W Parlamencie Europejskim trwają  prace nad dostępnością stron www sektora publicznego. Dyskusja toczy się w Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów. W pracach nad dyrektywą uczestniczy europoseł Rafał Trzaskowiski, z...

Urząd przyjazny Głuchym

Od 1 kwietnia 2012 roku obowiązuje ustawa o języku migowym i innych środkach wspierania komunikacji. Nowe prawo zobowiązuje m.in. organy administracji publicznej do pomocy osobom głuchym i głuchoniewidomym w kontakcie z urzędem.

Co oznacza e-dostępna strona www?

Serwis e-dostępny to serwis, który nie dyskryminuje żadnej grupy społecznej. Dostosowanie serwisu do potrzeb osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym oznacza, że został on opracowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0 opracowanymi przez...