Kanonizacja JP2 z napisami na żywo

25-04-2014
Msza kanonizacyjna Jana Pawła II i Jana XXIII (27 kwietnia, godz. 10) będzie transmitowana w Internecie z napisami na żywo w czterech językach: polskim, angielskim, włoskim i hiszpańskim. Transmisja na stronie: www.respeakingonair.org.
Polskie napisy zapewnią Unikkon Integral oraz respeakerzy z Dostępni.eu: Katarzyna Lalik i Łukasz Dutka. Projekt realizujemy wspólnie z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Respeakerów onAIR i Watykańskim Ośrodkiem Telewizyjnym. Jest to pierwsza polska realizacja napisów na żywo na odległość. Odbywa się ona 10 miesięcy od polskiej premiery technologii przetwarzania mowy na tekst.

Transmisja dostępna będzie na pc, tabletach, smartfonach w przeglądarkach: Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer, Safarii.

  Informacja o mszy kanonizacyjnej w PJM

Prawo

Dostępne www z UE

W Parlamencie Europejskim trwają  prace nad dostępnością stron www sektora publicznego. Dyskusja toczy się w Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów. W pracach nad dyrektywą uczestniczy europoseł Rafał Trzaskowiski, z...

Urząd przyjazny Głuchym

Od 1 kwietnia 2012 roku obowiązuje ustawa o języku migowym i innych środkach wspierania komunikacji. Nowe prawo zobowiązuje m.in. organy administracji publicznej do pomocy osobom głuchym i głuchoniewidomym w kontakcie z urzędem.

Co oznacza e-dostępna strona www?

Serwis e-dostępny to serwis, który nie dyskryminuje żadnej grupy społecznej. Dostosowanie serwisu do potrzeb osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym oznacza, że został on opracowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0 opracowanymi przez...