Napisy na żywo na wybory

28-03-2014
Podczas seminarium "Wybory bez barier. Kampania dla wszystkich" Dostępni.eu wraz Unikkon Integral mieli szansę testowania po raz kolejny napisów na żywo. Pokazane zostały również w praktyce narzędzia wspierające komunikację z różnymi grupami wyborców tj. dostępna i użyteczna strona www, audiodeskrypcja, tłumaczenia migowe PJM, pętla indukcyjna.
Europosłowie, współpracownicy kandydatów do Parlamentu Europejskiego oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych 27 marca 2014 w Biurze Informacyjnym Parlamentu Europejskiego w Warszawie rozmawiali o komunikacji bez barier z wyborcami.

- Zastosowanie dostępnych narzędzi w komunikacji to korzyść nie tylko wizerunkowa, ale realne przełożenie na wzrost dotarcia. Dostępna strona to potencjalnie kilka do kilkunastu procent użytkowników więcej, multimedia europosłów z tłumaczeniem migowym i napisami mają od 3 do 6 razy większą oglądalność niż filmy bez nich - tłumaczy Monika Szczygielska, Wiceprzewodnicząca Rady Fundacji Widzialni, pomysłodawca Dostepni.eu.

Seminarium "Wybory bez barier. Kampania dla wszystkich" odbyło się z inicjatywy Fundacji Widzialni oraz organizacji zrzeszonych w Forum Dostępnej Cyberprzestrzeni, Koalicji "Dojrz@łość w sieci" i Szerokim Porozumieniu na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce.

Prawo

Dostępne www z UE

W Parlamencie Europejskim trwają  prace nad dostępnością stron www sektora publicznego. Dyskusja toczy się w Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów. W pracach nad dyrektywą uczestniczy europoseł Rafał Trzaskowiski, z...

Urząd przyjazny Głuchym

Od 1 kwietnia 2012 roku obowiązuje ustawa o języku migowym i innych środkach wspierania komunikacji. Nowe prawo zobowiązuje m.in. organy administracji publicznej do pomocy osobom głuchym i głuchoniewidomym w kontakcie z urzędem.

Co oznacza e-dostępna strona www?

Serwis e-dostępny to serwis, który nie dyskryminuje żadnej grupy społecznej. Dostosowanie serwisu do potrzeb osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym oznacza, że został on opracowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0 opracowanymi przez...