Jesteś tutaj: Strona główna » O nas

O nas

Dostępni.eu jest projektem z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu realizowanym przez INTRO PR. W świetle prawa europejskiego i krajowego dostępność kontentu internetowego jest dziś obowiązkiem i wyzwaniem dla twórców serwisów www, a dla osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym, w tym dla osób niepełnosprawnych, szansą na normalne życie.


Nasza firma, jako jedna z nielicznych w Polsce, realizuje od 2009 roku projekty z zakresu dostępności stron internetowych oraz przystosowania multimediów do potrzeb osób niesłyszących (napisy lub tłumaczenie migowe).

Pracowaliśmy m.in. dla polityków różnych opcji, eurodeputowanych, organizacji pozarządowych i mediów.
 

W dziedzinie e-dostępności wyznaczamy w Polsce standardy:

  • Nasze projekty są pozytywnie oceniane przez Fundację Widzialni (widzialni.org), która jako jedyna w Polsce certyfikuje e-dostępne strony www.
  • Na przełomie lat 2009/2010 stworzyliśmy pierwszą w kraju stronę www osoby publicznej w pełni dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych zgodnie z wytycznymi W3C WCAG i WAI AA. Od tej pory wszystkim współpracującym z nami politykom oferujemy je standardowo.
  • W 2011 roku w finale III edycji ogólnopolskiego konkursu "Strona internetowa bez barier" znalazły się trzy przygotowane przez nas strony internetowe, a zrealizowany przez nas portal lowiczanin.info zdobył nagrodę główną.
  • Podczas wyborów parlamentarnych w 2011 roku (pierwszych dostępnych dla osób niepełnosprawnych) realizowaliśmy tłumaczenia migowe w spotach wyborczych do internetu i telewizji, co zostało zauważone m.in. w Raporcie Instytutu Spraw Publicznych.
  • Od 2012 roku nasze usługi oferujemy także samorządom i instytucjom publicznym.


Współpracujemy z najlepszymi tłumaczami migowymi, posługującymi się biegle Polskim Językiem Migowym PJM (naturalnym językiem osób niesłyszących) oraz Systemem Językowo-Migowym SJM (wizualno-przestrzenny odpowiednik języka polskiego powstały z połączenia PJM i języka polskiego). W naszym zespole pracują operatorzy i montażyści realizujący materiały dla największych stacji telewizyjnych w Polsce.
 

Rekomendacje

Msza kanonizacyjna Jana Pawła II

We współpracy z Watykańskim Ośrodkiem Telewizyjnym i Międzynarodowym Stowarzyszeniem Respeakerów OnAIR. Zakres: napisy na żywo metodą respeakingu, tłumaczenie tekstu, tłumaczenie na żywo z włoskiego.

Prezydent.pl

Klient: Kancelaria Prezydenta RP. Zakres: tłumaczenia migowe filmów, wideotłumaczenia, napisy na żywo.

Strona europosła Jacka Saryusz-Wolskiego

Strona www.saryusz-wolski.pl. Projekt realizowany od 2010 roku. Zakres: projekt graficzny, wdrożenie systemu cms, zgodność z W3C WCAG 2.0., tłumaczenia migowe, napisy do multimediów.