Jesteś tutaj: Strona główna » Rekomendacje
Odtwórz
...

Rekomendacje

Strona www.monar.org. Projekt zrealizowany w 2011 roku dla organizacji pozarządowej z domeny pomocy społecznej. Zakres: projekt graficzny, wdrożenie systemu cms, zgodność z  WCAG 2.0, tłumaczenia migowe. Finalista konkursu "Strona Internetowa Bez Barier".

"Nasza strona jest tworzona tak, aby była dostępna także dla osób o specjalnych potrzebach w zakresie komunikacji. Aby ułatwić korzystanie z witryny osobom niedowidzącym, stosujemy trzy wielkości czcionek oraz wersję o wysokim kontraście. Strona została napisana w sposób przyjazny dla programów czytających, z których korzystają osoby niewidome. Podstawowe informacje o naszym stowarzyszeniu są dostępne w polskim języku migowym (PJM)."

Przemek Bogusz, Stowarzyszenie Monar
Strona www.lowiczanin.info. Projekt rozwijany od 2009 roku. Zakres: projekt graficzny, koncepcja portalu, opracowanie i wdrożenie systemu cms, wdrożenie systemu płatności i reklam, dostosowanie do potrzeb osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym, szkolenia w zakresie realizacji materiałów wizualnych, tłumaczenia migowe. Serwis wielokrotnie nagradzany m.in: najlepsza strona gazety lokalnej Local Press 2010, "Strona internetowa Bez Barier" 2011.

"Laur w dla nas oznacza, że www.lowiczanin.info jest stroną w pełni dostępną dla osób niewidomych, niedowidzących i niesłyszących. Po pierwsze i najważniejsze, serwis został przez informatyków tak skonstruowany, że czytają go bez błędów specjalistyczne programy komputerowe używane przez osoby niewidome, przetwarzające wszystko, co się znajduje na stronie na tekst mówiony, tworzony przez syntezator mowy.  (...) Umożliwienie działania takich programów to kwestia umiejętności programisty i staranności administratora – u nas to działa. Nasz serwis jest także (...) dostępny dla posiadaczy każdego, także przestarzałego, sprzętu i oprogramowania komputerowego. To nie jest standard, wiele serwisów komercyjnych stawia swoim użytkownikom coraz wyższe wymagania sprzętowe i programowe, my nie: może nas przeczytać nawet ktoś z przedpotopowym Windowsem. Do tego serwis nasz można czytać w kontraście (żółte litery na czarnym tle), co jest ważne dla osób niedowidzących, ale przydaje się każdemu, pracującemu na przykład przy komputerze długo w nocy. Stwarza też możliwość poruszania się po nim bez użycia myszki."

Wojciech Waligórski, Wydawca "Nowego Łowiczanina" i serwisu lowiczanin.info
Strona www.gawlik2011.pl. Projekt zrealizowany w 2011 roku dla kandydata do Senatu. Zakres: projekt graficzny, wdrożenie systemu cms, zgodność z W3C WCAG 2.0., tłumaczenia migowe.

"Strona Zdzisława Gawlika w odróżnieniu od ostatnio przebadanych przez nas serwisów partii politycznych a także odmiennie niż zdecydowana większość stron polityków (...) jest przyjazna dla użytkownika z niepełnosprawnością sensoryczną. Na szczególną pochwałę zasługuje niezwykle rzadkie w Polsce zamieszczenie w serwisie materiałów z tłumaczeniem migowym".

Wojciech Kulesza, Prezes Fundacji Widzialni, komunikat prasowy 2011-10-04


"Wśród badanych przez nas kandydatów na uwagę zasługuje dostosowana do potrzeb internautów niewidomych i niedosłyszących strona kandydata do Senatu Zdzisława Gawlika".

dr Jarosław Zbieranek, Instytut Spraw Publicznych, 2012-03-15, Gazeta Wyborcza

Aktualności

Czytanieobrazow.pl – sztuka bez barier!

Nie ważne gdzie jesteś, dzięki stronie i aplikacji Czytanie Obrazów zawsze masz dostęp do kultury. Dowiedz się, co interesującego możesz zobaczyć. Zaplanuj wizytę. Weź udział w wydarzeniach kulturalnych.

Unlimited! Zaproszenie na międzynarodową konferencję o dostępności wydarzeń

W imieniu Uniwersytetu w Antwerpii zapraszamy na konferencję poświęconą dostępności eventów. Konferencja odbędzie się 29 kwietnia 2016 roku w Belgii pod hasłem Unlimited.  W jej komitecie naukowym jest Monika Szczygielska, pomysłodawca Dostępni.eu. Już dziś można nadsyłać propozycje wystąpień.

Kanonizacja JP2 z napisami na żywo

Msza kanonizacyjna Jana Pawła II i Jana XXIII (27 kwietnia, godz. 10) będzie transmitowana w Internecie z napisami na żywo w czterech językach: polskim, angielskim, włoskim i hiszpańskim. Transmisja na stronie: www.respeakingonair.org.