Dostępne www z UE

15-04-2013
W Parlamencie Europejskim trwają  prace nad dostępnością stron www sektora publicznego. Dyskusja toczy się w Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów. W pracach nad dyrektywą uczestniczy europoseł Rafał Trzaskowiski, z którym współpracujemy - doradzamy w zakresie dostępności oraz tworzymy dostępne multimedia.
Projekt dyrektywy dotyczy usług świadczonych m.in. przez urzędy, szpitale, biblioteki. W przygotowaniu są też inne dok. wspierające dostępność: zamówienia publiczne oraz europejski akt o dostępności towarów i usług, skierowany także do sektora prywatnego. Po raz pierwszy do dostępności podchodzi się w sposób skoordynowany z korzyścią dla rynku i 80 mln niepełnosprawnych obywateli UE.

Przeczytaj więcej: Na dostępności wygrywamy wszyscy na stronie trzaskowski.pl

Zobacz dostępne multimedia europosła Rafała Trzaskowskiego na You Tube
http://www.youtube.com/user/RafalTrzaskowski

Europoseł Rafał Trzaskowski zaprasza do konsultowania dokumentu:

  Nowe prawo o dostępnościAktualności

Czytanieobrazow.pl – sztuka bez barier!

Nie ważne gdzie jesteś, dzięki stronie i aplikacji Czytanie Obrazów zawsze masz dostęp do kultury. Dowiedz się, co interesującego możesz zobaczyć. Zaplanuj wizytę. Weź udział w wydarzeniach kulturalnych.

Unlimited! Zaproszenie na międzynarodową konferencję o dostępności wydarzeń

W imieniu Uniwersytetu w Antwerpii zapraszamy na konferencję poświęconą dostępności eventów. Konferencja odbędzie się 29 kwietnia 2016 roku w Belgii pod hasłem Unlimited.  W jej komitecie naukowym jest Monika Szczygielska, pomysłodawca Dostępni.eu. Już dziś można nadsyłać propozycje wystąpień.

Kanonizacja JP2 z napisami na żywo

Msza kanonizacyjna Jana Pawła II i Jana XXIII (27 kwietnia, godz. 10) będzie transmitowana w Internecie z napisami na żywo w czterech językach: polskim, angielskim, włoskim i hiszpańskim. Transmisja na stronie: www.respeakingonair.org.