Msza kanonizacyjna Jana Pawła II

We współpracy z Watykańskim Ośrodkiem Telewizyjnym i Międzynarodowym Stowarzyszeniem Respeakerów OnAIR. Zakres: napisy na żywo metodą respeakingu, tłumaczenie tekstu, tłumaczenie na żywo z włoskiego.

Podczas mszy kanonizacyjnej po raz pierwszy tworzyliśmy napisy na odległość do transmisji online oraz z przekładu z języków obcych. Pracowaliśmy w międzynarodowym zespole. Transmisja była emitowana z napisami polskimi, włoskimi, angielskimi i hiszpańskimi.


Skład zespołu pracującego przy transmisji na żywo z mszy kanonizacyjnej:

Dostępni.eu
Katarzyna Lalik - respeaker
Łukasz Stanisław Dutka - respeaker, moderator
Monika Szczygielska - koordynator
Krzysztof Brzeziński - tłumaczenie ustne z języka włoskiego
ks. Zbigniew Okulus i ks. Andrzej Sochal - tłumaczenie liturgii

Unikkon Integral
Marcin Rudnik - wsparcie techniczne
Wykorzystaliśmy program: Magic Scribe

Aktualności

Czytanieobrazow.pl – sztuka bez barier!

Nie ważne gdzie jesteś, dzięki stronie i aplikacji Czytanie Obrazów zawsze masz dostęp do kultury. Dowiedz się, co interesującego możesz zobaczyć. Zaplanuj wizytę. Weź udział w wydarzeniach kulturalnych.

Unlimited! Zaproszenie na międzynarodową konferencję o dostępności wydarzeń

W imieniu Uniwersytetu w Antwerpii zapraszamy na konferencję poświęconą dostępności eventów. Konferencja odbędzie się 29 kwietnia 2016 roku w Belgii pod hasłem Unlimited.  W jej komitecie naukowym jest Monika Szczygielska, pomysłodawca Dostępni.eu. Już dziś można nadsyłać propozycje wystąpień.

Kanonizacja JP2 z napisami na żywo

Msza kanonizacyjna Jana Pawła II i Jana XXIII (27 kwietnia, godz. 10) będzie transmitowana w Internecie z napisami na żywo w czterech językach: polskim, angielskim, włoskim i hiszpańskim. Transmisja na stronie: www.respeakingonair.org.